Pratite nas

Tenis

Đere ispada iz Rolan Garosa: Poraz od Rubljova u prvom kolu

Srpski teniser Laslo Đere doživeo je poraz večeras na Rolan Garosu u Parizu, što ga sprečava da se plasira u drugo kolo ovog prestižnog teniskog turnira.

Đere se susreo sa sedmim teniserom sveta, ruskim igračem Andrejem Rubljovom, i izgubio je nakon četiri seta rezultatom 1:6, 6:3, 3:6, 4:6. Meč je trajao dva sata i 30 minuta.

Rubljov je dominirao u prvom setu, ostvarivši dva brejka i stekavši prednost nad Đereom. U drugom setu, teniseri su bili izjednačeni, osvajajući gemove na svoje servise sve do osmog, kada je Đere uspeo da napravi brejk i izjednači rezultat. U toku drugog seta, Đere je zatražio pomoć fizioterapeuta.

Đere je poveo sa 2:0 u trećem setu, ali je Rubljov uspeo da se vrati i izjednači. Set je odlučen brejkom Rubljova u osmom gemu. U četvrtom setu, Rubljov je poveo sa 3:2 brejkom u petom gemu. Đere je uspeo da se vrati i smanji na 4:5, ali Rubljov je zatim osvojio poslednji gem bez izgubljenog poena i osigurao svoje mesto u drugom kolu.

Nakon ovog poraza, Đere se oprostio od ovogodišnjeg Rolan Garosa. Rubljov će se u drugom kolu suočiti sa pobednikom duela francuskih tenisera Artura Kazoa i Korantena Mutea.

Iako nije uspeo da se plasira dalje, Đere je pokazao svoje tenisko umeće i hrabrost na terenu. Njegovo učešće na Rolan Garosu je još jedan korak napred u njegovoj teniskoj karijeri, a sigurno će se nastaviti boriti i ostvarivati značajne rezultate u budućim turnirima.