Pratite nas

Fudbal

Bajern Minhen osvaja Bundesligu, Dortmund propušta priliku nakon 11 god

Uzbudljiva završnica Bundeslige ostavila je navijače bez daha! Bajern Minhen se ponovno proglasio šampionom, dok je Borusija Dortmund propustila ogromnu priliku da osvoji titulu posle 11 godina čekanja.

Bajern je ostvario pobedu od 2:1 protiv Kelna, zahvaljujući golom Musijale, dok je Dortmund neočekivano odigrao nerešeno 2:2 protiv Majnca. U jednom trenutku se činilo da će Milioneri uspeti da se domognu trofeja, ali je Musijala izdigao Bajern na vrh, izveštava Sputnjik.

Ovako dramatičan finiš sezone retko se pamti. Bilo je uzbudljivo i zanimljivo do poslednjeg trenutka, a na kraju slavi Bajern. Dortmund je doživeo fudbalsku tragediju, dok je Bajern osvojio 33. titulu kao najbolji u Nemačkoj, od čega čak 11. uzastopno.

Očekivala se velika proslava u Dortmundu, čekanje od 11 godina doseglo je vrhunac. Na stadionu se okupilo 80.000 navijača, a još toliko je bilo ispred, ali utakmica je krenula neslavno.

Bajern je prvi poveo protiv Kelna, dok je Majnc šokirao sve na Vestfalenu postigavši gol u 15. minutu preko Olsena. Samo četiri minuta kasnije, Dortmund je dobio penal priliku za izjednačenje, ali je Sebastijan Ale promašio udarac, odnosno golman Majnca Damen odbranio je njegov šut.

Do kraja utakmice, Dortmund je uspeo da smanji rezultat na 1:2 golom Gereire u 69. minutu, ali je Bajern primio gol od Kelna u 81. minutu sa bele tačke, a Ljubičić bio precizan. Odlučujući trenutak u trci za titulu bio je spektakularan gol Musijale u 89. minutu, koji je doneo Bajernu novu titulu u Bundesligi.

Dortmund je čak uspeo da izjednači u 96. minutu, ali Bajern je na kraju ipak proglasio sebe šampionom, jer je Majnc uspeo da se odbrani. Zamislite samo da je Dortmund nekim čudom uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i pobedi 3:2. To bi bila priča za sva vremena. Ipak, čak i ovako je bilo nezaboravno i uzbudljivo.